Affiliate články

Nekalé praktiky v affiliate podnikání – jak postupovat?

gangster-foto-ulice

Nedávno se nám affilák Tomáš O. podělil o svou nepříjemnou zkušenost s nekalými praktikami v affiliate marketingu. Tato negativní zkušenost z #czaffil nás mrzí a se svolením Tomáše ji zde uvádíme. Třeba vám sdílení těchto zkušeností může pomoci.

„Mám nepříjemnou zkušenost s affiliate, kdy mi to v administraci generovalo cca 30.000 Kč a když jsem zažádal o výplatu provizí, bylo mi řečeno, že byla chyba v interním systému a že to byly vše kurzy zdarma, začala dohadovačka, posílání důkazných printscreenů, atd. Řešil jsem to i s provozovatelem XXX. Tak, představ si, že máš k výplatě 30 tis., počítáš s nimi a pak tě takhle zaříznou, měl jsem sto chutí se na celej affil vyfláknout.“ – Tomáš O.

Affiliate marketing je business jako každý jiný. Ani v affiliate marketingu se nevyhneme tomu, že se občas objeví nějaká nekalá praktika. Naštěstí na internetu platí, že kdo myslí své působení v online businessu vážně, musí se chovat férově. Online prostředí je velmi transparentní a pokud někdo nedodržuje dohody, velmi pravděpodobně brzy skončí s neúspěchem.

Naše doporučení je nenechat se podobnými nepříjemnostmi odradit. K podnikání patří úspěchy i neúspěchy. Doporučujeme vybírat affiliate kampaně a inzerenty ideálně s referencemi a včas si vyzkoušet, jak kampaň/inzerent funguje – například poslat pár mailů s dotazem a sledovat kvalitu péče o affiláky. Kdo myslí affiliate vážně, nedovolí si ignorovat affiláky. AffiliateClub již dříve potvrdil, že mezi jeho hlavní priority patří rychlost komunikace, osobní přístup a zájem o pomoc affilákům s růstem jejich affiliate výdělků.

Rada na otestování affiliate sítě není náš originál. Je to mezi affiláky rozšířená poučka. Zde jeden z příkladů, že affiláci se poučkou rádi řídí a občas se k „testu“ i přiznají.

“Upřímně toto byl takový test, který měl prověřit, za jak dlouho jste schopni reagovat. Myslím, že se povedl na jedničku. Opravdu, ale opravdu od nikoho jsem nedostal odpověd během 5 minut. Pochvala!”začínající affilák Jakub P.

Jaké jsou vaše zkušenosti? Jak si partnera pro affiliate spolupráci vybíráte? Co radíte v případě nekalých affil praktik?

Předchozí článek

Spouštíme affiliate kampaň Rohlik.cz - provize 6 % za prodej potravin online

Další článek

Affiliate kampaň pro kruhové cvičení Contours - odměna 200 Kč za lead