Affiliate články

Jak pracuje affilák Milan Pichlík?

„Ahoj, jmenuji se Milan Pichlík, je mi 22 let a snažím se vydělávat na internetu díky affiliate a přeposílání objednávek. Jsem stále ještě student a studuji obor Komerční elektrotechnika na Západočeské univerzitě v Plzni. Škola sice úplně nesouvisí s tím, co bych chtěl v životě dělat, ale i tak si myslím, že mi dává mnoho. Naučila mě zodpovědnosti, cílevědomosti, jak si plánovat čas i práci a jak pracovat v časovém presu. Přínosné pro mě jsou spíše takové vedlejší produkty studia než samotná probíraná látka. Jinak mě asi nejvíce baví dělat si z věcí srandu a většinu „vážných“ věcí příliš neřešit.“

Osobní blog: MilanPichlík.cz

Twitter: @milanpichlik

Na čem momentálně pracuješ?

Zabývám se převážně tvorbou affiliate katalogů. Aktuálně pracuji na různých prvcích automatizace pro tyto weby. Snažím se tedy většinu ruční práce vyměnit za chytře napsaný kus kódu, který to zvládne za mě. Následně na těchto webech testuji různé na míru naprogramované vychytávky a zkoumám jejich efekt. Jedná se například o chytré řazení produktů, tagů, prvky interního prolinkování, generované texty a další srandy.

Jakou techniku momentálně k práci používáš?

Používám notebook ASUS + 25‘‘ externí monitor od Dellu. Na komunikaci mám iPhone 4S. Víceméně nic jiného asi k práci nepotřebuji. Velkou výhodu vidím právě v kombinace notebook + monitor. Dříve jsem ještě využíval klasický stolní PC, ale pak jsme měl vždy problémy s aktuálností dat na notebooku a obráceně.

Jaké nástroje či aplikace využíváš?

Nejsem žádný „geek“, abych musel mít ke každé činnosti nějakou aplikaci. Využívám víceméně takový základ pro každého online markeťáka. Ahrefs, MajesticSEO, Who.is, Open Refine, AdWords Editor, Fakturoid, Evidátor, Evernote a na projektovou komunikaci Trello. K tomu samozřejmě Excel, Word a Google docs.

Jak vypadá tvůj běžný den? Co např. nějaký ranní rituál?

Běžný den? To je těžké. Jak kdy. Když je všední den, tak mám obvykle různě během dne školu, takže moje dny vypadají pokaždé víceméně jinak. Ranní rituál kromě snídaně žádný nemám.

Pracuješ z domova nebo z kanceláře?

Pracuji z domova. Mám tam vše, co potřebuji, takže zatím není důvod uvažovat o kanceláři.

Máš osvědčený styl práce, který ti funguje?

Nesnažím se pracovat tak, abych si řekl „pracuji 12 hodin denně, takže strašně dřu“. Snažím se pracovat efektivně na úkor délky. To znamená, že někdy odpracuji 3 hodiny denně, někdy 8 hod., někdy zase 12 hod. To co dělám, mě hodně baví, takže se tomu věnuji každý den. Nějak zatím nerozlišuji víkend/všední den. Dále jsem se také naučil, že věci, které mě nebaví a práci mi znechucují, musím delegovat. Typicky psaní textů, úpravy šablony apod.

Můžeš ukázat svůj pracovní prostor?

milan pichlík - pracovní stůl

Provádíš denně nějakou věc, díky které víš, že se stále zlepšuješ?

Mám to v hlavě nastaveno tak, že se chci každý den nějakým způsobem posunout dopředu. Čtu hodně knížek, které nesouvisí přímo s affiliatem, ale s podnikáním a osobním rozvojem obecně. Dále mám rád sport, takže pravidelně navštěvuji fitko nebo chodím běhat. To si myslím, že je také důležitá součást úspěšné cesty, protože když se člověk cítí dobře (což právě cvičení a správný jídelníček z části zařídí), tak je schopen udělat i více práce efektivněji, lépe mu to přemýšlí apod.

Pokud bych měl říct co mě letos asi nejvíce posunulo, tak to bylo moje první školení, které bylo na téma affiliate katalogů. I když jsem byl poměrně nervózní, tak jsem se překvapivě setkal s pozitivními ohlasy od účastníků, kterých bylo celkem 9. To mě hodně nakoplo, tudíž ho plánuji udělat někdy na jaře znovu a lepší než předtím. Informace budou přímo na stránce školení, která je zatím však ještě neaktualizované.

Na české affiliate scéně jsi vylétl jako kometa. Máš/měl jsi nějakého mentora, který ti pomohl? Pokud ano, doporučuješ to?

Haha, vůbec ne. Všechno se to událo v mé hlavě. Koho by to blíže zajímalo, tak si může přečíst první článek na mém blogu, kde to stručně popisuji. A takový ucelenější pohled co takové rozhodnutí může přinést – že je to vždy něco za něco, jsem nedávno napsal v tomto článku.

Víceméně se snažím ignorovat všemožná doporučení podobná těm, že kvalitní obsah je základ, že je lepší získávat kvalitní odkazy místo kvantity a bla bla. Snažím se jednoduše dělat takové věci, které fungují a najít si svou cestu než si jen přečíst pár článků a na základě toho všechno dělat. Mám to třeba tak, že se snažím najít nějaký funkční model a ten efektivně replikovat a neustále vylepšovat. Následně přichází další fáze, kde se snažím udělat 1 – 2 větší projekty, kterým se věnuji více a chci se u nich docílit i jiných ukazatelů úspěchu než jen zisku.

Kolik hodin týdně pracuješ? U čeho si po práci nejlépe odpočineš?

Jak už jsem napsal v dřívější otázce, tak to nějak neřeším a příliš nepočítám. Myslím si, že je to zbytečné.

Nejlépe si určitě odpočinu sportem, vycházkou nebo nějakou hrou.

Dáváš si nějaké dlouhodobé cíle? Máš představu, jak by měl vypadat tvůj pracovní život za 3 roky?

Určitě přemýšlím nad věcmi v dlouhodobém horizontu a už vím, že bych za 3 roky nechtěl dělat primárně affiliate v roli partnera, ale i v roli inzerenta. Je to takový ten klasický model, nic zvláštního. Určitě bych chtěl také využít i jiné formy podnikání, než jen affiliate a přeposílání objednávek.

Na závěr – můžeš nám sdělit podle tebe nejcennější radu, kterou ti někdo kdy dal nebo sis někde přečetl?

Nejdůležitější věcí, kterou mě naučil sám život je to, že vždy je to něco za něco. Když budete chtít být top affilákem, tak vždy budete špatní v něčem uplně jiném. Například budete špatní přátelé, lidé do vztahu apod., protože budete chtít dosáhnout svého cíle a to stojí čas. Spousta času. Naučil jsem se tedy, že ideální je pohybovat se někde mezi. Pracovat tvrdě, ale nikdy ne tak, abych přicházel o krásy života, které mi můj věk aktuálně nabízí.

Nenechte si ujít i další rozhovory:
Jak pracuje affilák Franta Szabó?
Jak pracuje affilák Michal Kurečka?
Jak pracuje affilák Vlado Rejholec?
Jak pracuje affilák a affiliate manažer Ondra Martinek?


Milujeme affiliate a milujeme inspiraci. I proto jsme se rozhodli pro vás připravit sérii rozhovorů s předními českými, ale i slovenskými affiliate partnery a affiliate manažery, kteří nás nechají nakouknout pod pokličku jejich práce, osobního rozvoje a pracovních návyků. Pokud máte nějaký tip nebo dotaz, ozvěte se prosím na e-mail rucker@5dm.cz.

Předchozí článek

Report nových affiliate kampaní za listopad 2015

Další článek

Nový affiliate program: Idea nábytek s provizí 10 %!