Affiliate články

Jak pracuje affilák Josef Kroupa?

„Ahoj, jmenuji se Josef Kroupa a podnikání na internetu se s přestávkami věnuji zhruba pět let, intenzivněji pak roky tři. Stejnou dobu píši svůj osobní blog, kde ukazuji, jak se mi v online podnikání daří. 

Osobní blog: JosefKroupa.cz

Twitter: @josef_kroupa

Na čem momentálně pracuješ?

Momentálně pracuji na několika svých obsahových magazínech, které se snažím budovat co nejvíce do šířky, abych obsadil většinu možných a myslitelných oblastí souvisejících s daným tématem a to s cílem co nejvíce se zavděčit jak návštěvníkům, tak i vyhledávačům.

Jakou techniku momentálně k práci používáš?

K práci momentálně používám zejména stolní PC – v prosinci jsem si koupil svého prvního Maca, což jsem zpočátku považoval trošku za chybu, ale vypadá to, že to postupem času možná přehodnotím:). Dál mám notebook HP s Windows 10, na kterém pracuji po večerech, když už nechci sedět u stolního PC.
Částečně k práci používám i telefon iPhone 5S, který využívám pro přístup k e-mailům, Twitteru a internetu.

Jaké nástroje či aplikace využíváš?

Nejlepší na práci v oblasti online podnikání je, že člověk nepotřebuje kromě počítače s nainstalovaným operačním systémem téměř nic. A podle podobného hesla se řídím i já.

90 % času tak používám internetový prohlížeč Firefox, pomocí kterého spravuji veškeré své weby, které mám dnes všechny postaveny na WordPressu. Dále pak používám Filezillu pro přístup k FTP serveru, PSPad (pro Win) a Brackets (pro OS X) pro editaci html, php a css. A dále jednoduchý editor pro grafiku. Na Windows je to Photofiltre a na Mac zatím hledám, ale vypadá to, že zvolím Photoshop.

Pak mi už stačí pouze Outlook pro maily.

Z online služeb používám Wunderlist (pro úkoly) a Copy.com jako cloud pro své dokumenty, které tak mám dostupné na všech zařízeních.

Jak vypadá tvůj běžný den? Co např. nějaký ranní rituál? V kolik hodin vstáváš a v kolik tvůj den končí?

Rituál mám, i když jej nemám vůbec v oblibě :D. Každé ráno vstávám v 7 hodin a jedu do kanceláře, kde se věnuji offline podnikání.

Téměř každý den se v odpoledních hodinách věnuji sportu a až po příjezdu usedám ke svému online podnikání. Vím a cítím, že to není příliš šťastná kombinace. V současnosti mě ale nenapadá mechanismus, jak bych toto mohl změnit.

Snažím se chodit spát kolem půlnoci, abych denně spal alespoň 7 hodin.

Máš osvědčený styl práce, který ti funguje?

Poslední dobou začínám zkoušet metodu Pomodoro, která alespoň u mě zatím funguje. Navíc se každé ráno snažím vytyčit si úkoly dne, ty si napsat na papír a postupně si je odškrtávat.

Bez těchto dvou výše zmíněných „rituálů“ se mi často stane, že sice celý den sedím u počítače (často i více, jak 12 hodin denně), ale ve výsledku v podstatě nic neudělám.

Pracuješ z domu nebo z kanceláře?

Pokud bych to měl vyjádřit pomocí procent, viděl bych to cca na 70 % vs. 30 % a to ve prospěch kanceláře.

Můžeš ukázat svůj pracovní prostor?

Jak jsem uvedl už v předchozí otázce, můj pracovní prostor se v poslední době změnil, když jsem vyměnil PC za nové, mám tak víc místa na bordel:). Aktuálně ještě vážně uvažuji o upgradu tohoto pracoviště o balanční míč, na kterém bych na střídačku se židlí seděl, abych ulevil zádům.

pracovní prostor pepa kroupa

Pracuješ zcela sám nebo některou z činností outsourcuješ?

Sám už nepracuju zhruba 2,5 roku. Outsourcuju psaní textů, tedy činnost, u které jsem vcelku rychle pochopil, že mě nenaplňuje, nebaví mě a navíc mi i dlouho trvá. Vesměs se jednalo o psaní na vyloženě ženská témata – parfémy, oblečení, móda, což snad všichni affiláci uznají, že není příliš oblast, o které by měl psát muž :D.

Na konci roku jsem si navíc nechal naprogramovat jeden mini-plugin do WordPressu, jehož výroba byla nad moje síly.

Jak dokážeš skloubit offline aktivity s prací na tvých affiliate webech? Můžeš poradit dalším „pracujícím“ affilákům, jak si řídit čas?

Bohužel žádné univerzální doporučení nemám. Sám musím několik hodin denně věnovat offline podnikání a k onlinu se dostávám až ve zbývajícím čase, který je navíc pokrácen o čas věnovaný rodině, přátelům a sportu.

Každopádně bych doporučil příliš netříštit síly na běh několika projektů, které jsou pak nedotažené a výsledné výdělky nemohou odpovídat představám daného affiláka.

I proto bych určitě doporučil zvolit si pouze jednu oblast, ideálně tu, která daného affiláka baví a rozumí ji. A právě této oblasti se naplno věnovat. Výsledky se časem určitě dostaví.

Na tvé offline aktivity ještě jednou narazím. V hodnocení roku 2015 jsi zmínil, že kvůli výkyvům online příjmů jsi u nich musel zůstat. Jak to plánuješ do budoucna?

Ano, offline plánuji opustit už snad tři roky, ale kvůli finančním závazkům vůči bance (hypotéka, úvěr), jsem tyto své plány musel odložit na neurčito. Skrytě doufám, že mi online podnikání v tomto roce vydělá již tolik, abych tento odchod mohl konečně uskutečnit.

Máš nějakou vizi nebo plány/představy, kde se budou tvé affilite weby ubírat dejme tomu v rámci 5 let?

Už nyní se snažím své aktivity omezit na pouhých několik málo projektů. Některé weby jsem prodal a utržené peníze pomalu investuji zpět a to v podobě nákupu článků od copywriterů, obrázků z fotobank nebo do naprogramování dalších funkčností webu.

Snažím se o vybudování velkých projektů, které nebudou vykazovat takové výkyvy jako mé současné podnikání a příjem bude trvalejšího rázu.

Když zrovna nepracuješ, jak si nejlépe odpočineš? Přemýšlíš o affiliate právě i v době volného času? Na co myslíš, co si v hlavě přebíráš?

Mým koníčkem je již od malička sport. Tudíž 3x týdně chodím na fotbal a 3x týdně do posilovny. Štve mě, že tyto aktivity stojí tolik času, jelikož bych ještě rád chodil plavat a třeba se učil nějaké bojové sporty.

Jak na fotbale, tak v posilovně se snažím úplně vypnout a nic neřešit, aby si moje hlava alespoň na chvilku odpočinula.

Na závěr – můžeš nám sdělit podle tebe nejcennější radu, kterou ti někdo kdy dal nebo sis někde přečetl?

Jedná se o radu, kterou všichni slýcháme na každém kroku a tou je, abychom vytrvali a neskládali zbraně předčasně. Málokomu se totiž podaří hned na první pokus trefit na zlatou žílu, která začne vydělávat hned od prvních týdnů či měsíců. A právě tento prvotní „neúspěch“ mnoho začínajících online podnikatelů odradí. Všude totiž vidí, jak si ostatní užívají života v zahraničí, cestují, a přitom pracují jen pár hodin denně. Málokdo ale za tím vidí neskutečné množství v minulosti vynaloženého úsilí, mnoho pádů a odříkání, které s postupem času začalo přinášet ovoce.

Nenechte si ujít i další rozhovory:


Milujeme affiliate a milujeme inspiraci. I proto jsme se rozhodli pro vás připravit sérii rozhovorů s předními českými, ale i slovenskými affiláky a affiliate manažery, kteří nás nechají nakouknout pod pokličku jejich práce, osobního rozvoje a pracovních návyků. Pokud máte nějaký tip nebo dotaz, ozvěte se prosím na e-mail rucker@5dm.cz.


Předchozí článek

Jak přivést návštěvnost na affiliate web - 2.díl

Další článek

Výběr článků o affiliate marketingu za leden 2016