Affiliate články

Jak pracuje affilák František Szabó?

„Ahoj, jmenuji se František Szabó a do affilu jsem se na plno pustil na konci roku 2009. Začátkem roku 2010 jsem spustil Affilblog – první magazín zaměřený čistě na affiliate marketing, který však momentálně dost zanedbávám. Aktuálně pracuji na projektu PestrýJídelníček.cz – online služba pro generování jídelníčků na míru zdarma. Živí mě provoz affil webů s tématikou finance a zdraví.“

Osobní blog: blog.frantisekszabo.cz

Twitter: @frantisekszabo

Na čem momentálně pracuješ?

Většinu času věnuji výše zmíněnému projektu PestrýJídelníček.cz. Tento projekt funguje 1 rok a za tu dobu se stihl vyvinout z miniaturního affilwebíku na poměrně rozsáhlý SaaS projekt zaměstnávající na fulltime téměř desítku lidí a mnoho externistů. S projektem plánujeme velké věci.

Jakou techniku momentálně k práci používáš?

K práci používám Macbook Pro 13 a externí monitor, klávesnici a myš. Na komunikaci pak iPhone. Jsem minimalista, snažím se nemít moc věcí.

Jaké nástroje či aplikace využíváš?

Vystačím si se základními aplikacemi. Na to-do používám poznámkový blok a pro běžnou práci defaultní aplikace na Mac OS. Z těch nestandardních – Slack, Skype, Forklift, Dropbox a Chrome. Co se týče online aplikací, tak těch používám v rámci projektů mnoho pro projektovou komunikaci – Asana, Freelo nebo Tpondemand. Dále pak nedám dopustit na Fakturoid, Zendesk / Zopim, Hotjar, VWO, CPV Lab, Interspire či GA.

Jak vypadá tvůj běžný den? Co např. nějaký ranní rituál?

Klasický pracovní den začíná ráno kolem 8-9 hod., kdy vstanu, nasnídám se a jdu pracovat. Poté zajdu na oběd a pracuji odpoledne zhruba do 18:00 (mezitím svačina). Navečeřím se, pak ještě pár hodin pracuji a po druhé večeři v 21:00 už relaxuji a poslouchám audiobooky nebo hraju na kytaru. Složitější úkony si nechávám na dopoledne. Snažím se minimalizovat rozptylování. Sepsal jsem na to samostatný článek – 10 tipů, jak se zbavit rozpylování. V průběhu týdne se snažím ještě pravidelně cvičit alespoň 3x týdně a rovněž chodím na kurzy kytary.

Pracuješ z domova nebo z kanceláře?

Z domova. Mám vyčleněnou místnost, která slouží pouze pro práci. Dříve jsem chodil do coworkingu, ale práce doma mi aktuálně maximálně vyhovuje.

Máš osvědčený styl práce, který ti funguje?

Minimum rušivých prvků. Snažím se eliminovat telefonáty (zvedám pouze čísla které znám po předchozí domluvě). Na Facebook používám skvělý plugin do chromu Kill News Feed.  A díky tomu, že pracuji z domova a mám zajištěné obědy, tak šetřím obrovské množství času a využívám ho produktivně. Dělím si velké úkoly na podúkoly a zásadnější rozhodnutí si nechávám vždy na dopoledne.

Můžeš ukázat svůj pracovní prostor?

pracovna

Momentálně na projektech spolupracuješ s více lidmi. Jak řešíte běžné denní úkoly? Jak máte nastaveny procesy v týmu? Pracujete na všem sami nebo taktéž outsourcujete?

V soukromých aktivitách outsourcuji téměř vše a používám klasické online projektové manažery. V rámci projektu PestrýJídelníček.cz je část týmu inhouse a část práce outsourcujeme u freelancerů. Pro jednoduché tasky používáme Asanu, pro složitější pak Tponddemand (na principu Kanban). Pro vnitrofiremní komunikaci používáme Slack.

Víme, že hodně cestuješ. Jaký režim máš na cestách a jak dokážeš cestování a práci skloubit tak, aby vše fungovalo?

Zrovna nyní jsem v Anglii, takže otázka je aktuální (níže posílám fotku svého momentálního pracoviště). Hodně záleží jaký styl cestování zrovna provozuji. Nyní jsem měsíc na jednom místě. Mám pronajatý pokoj a mám vše jako v ČR, takže práce není problém a v podstatě funguji obdobně jako doma.

Pokud ale nenomádím, ale spíše cestuji, tak už je to krapet komplikovanější. Základ je vždy lokální simka s mobilními daty. Pro EU momentálně používám tuto skvělou záležitost, která je popsána v tomto článku. Pokud se přemisťuji, tak bydlím často na hotelech/hostelech/motelech nebo třeba v karavanu jako v Austrálii. Dopoledne se snažím pracovat a odpoledne cestuji nebo provozuji turistiku:) Občas je to opravdu boj s internetem, elektřinou a jde znát výrazný pokles produktivity. Nicméně pokud chce člověk cestovat a netrčet na jednom místě, tak je potřeba občasný pokles produktivity překousnout.

anglie

Kolik hodin týdně pracuješ? Jak vypadají tvé víkendy?

Opravdu čistě produktivní práce je 6-7 hodin denně a to od pondělí do pátku. O víkendu jsou to zhruba 2 až 3 hodiny denně. Snažím se pracovat i víkendy, zato však v omezenějším režimu, aby si mysl trochu odpočinula. Nicméně práce mě baví, tudíž obvykle nevydržím o víkendu nepracovat a nemůžu se dočkat na pondělí, kdy mi lidi začnou reagovat na desítky naposílaných e-mailů přes víkend.

Jeden tip/hack, který ti šetří v pracovním, ale klidně i osobním životě nejvíce času. Který to je?

Zbavit se sociálních sítí. Na mobilu nemám žádnou aplikaci – Facebook, Twitter, Instagram a  ani nic podobného. Pouze komunikační aplikace – Skype, Messanger apod. Na desktopu mám zablokovanou FB timeline a dříve jsem používal i aplikaci SelfControl. Pomocí této desktop aplikace si můžete navolit, které stránky se vám mají zablokovat tak, ať se na ně v prohlížeči nedostanete. To mi získalo obrovské množství času, který můžu využít produktivněji a věnovat se sobě nebo lidem, na kterých mi záleží.

Na závěr – můžeš nám sdělit podle tebe nejcennější radu, kterou ti někdo kdy dal nebo sis někde přečetl?

Rozhodně to je rada Mária Roženského. Jedná se o neuvěřitelně inspirativního člověka, rovněž i velkého kamaráda a jeho rada zní „Jsi průměrem svých pěti nejbližších“ Více o této myšlence si můžete přečíst přímo na blogu Mária v tomto článku. Tato rada mi velmi pomohla v podnikání i v osobních životě.

Nenechte si ujít i další rozhovory:
Jak pracuje affilák Michal Kurečka?
Jak pracuje affilák Vlado Rejholec?
Jak pracuje affilák a affiliate manažer Ondra Martinek?


Milujeme affiliate a milujeme inspiraci. I proto jsme se rozhodli pro vás připravit sérii rozhovorů s předními českými, ale i slovenskými affiláky a affiliate manažery, kteří nás nechají nakouknout pod pokličku jejich práce, osobního rozvoje a pracovních návyků. Pokud máte nějaký tip nebo dotaz, ozvěte se prosím na e-mail rucker@5dm.cz.

Předchozí článek

Martinus.cz: Nový affiliate program s provizí 7 %!

Další článek

Výběr článků o affiliate marketingu za listopad 2015