Affiliate články

Jak pracuje affilák a affiliate manažer Ondra Martinek?

„Ahoj, jmenuji se Ondřej Martinek a jsem z Hradce Králové. Poslední rok a půl se profiluji jako affilák a také affiliate manažer. Moji copywritingovou a marketingovou dráhu (klientsky orientovanou) jsem pověsil na hřebík a držím se jen affilové vertikály.“

Osobní blog: blog.OndrejMartinek.cz

Twitter: @ondrejmartinek

Bydliště: Hradec Králové

Na čem momentálně pracuješ?:
Momentálně mám pracovní čas rozdělený mezi vlastní weby – z oblasti bydlení a módy a svěřené partnerské programy. Roky buduji několik obsahových magazínů, které až teď po x letech začínají pořádně růst a potřebují více péče ohledně obsahového marketingu, lepších redaktorů apod. Plus zajímavou cestou jsou produktové katalogy, ale je náročné je dělat lépe než ostatní – s mou mnohdy vzpomínanou přidanou hodnotou pro návštěvníky. V téhle cestě ještě hledám možnosti, jak se profilovat, nebo ji opustit.

Jakou techniku k práci používáš?
Cca rok mám Macbook Air se kterým především pracuji jako se stolním počítačem – je to dobře vidět na fotce níže v článku. Notebook mám napojený na externí monitor, klávesnici a myš – nechci být omezovaný velikostí ntb a tohle je dlouhodobě pro mě ověřený koncept. Předtím jsem měl v podobné sestavě netbook Acer, a taky se mi pracovalo skvěle.

Miluju minimalističnost a užitnost, proto nemám na stole moc zbytečných věcí – podobně precizní mám rozdělení projektů do složek, podúkolů, to-­do listů apod. Air doplňuje na cestách hloupý (Samsung E1200R) nebo chytrý telefon (Apple iPhone 4S), abych byl dostatečnou dobu k zastižení kvůli správě programů – partneři rádi píší e­maily a volají i v neděli, takže s tím musím počítat.

Stávající koncept s 1 monitorem (24 palcovým) mi plně vyhovuje – byl jsem v kancelářích hodně affiláků a snad všichni pracují s minimálně 2 velkými monitory a ještě používají další v podobě ntb. Ale ještě jsem nenašel důvod, proč svou pozornost tříštit mezi tolik dat, informací a přehledů, takže nemám v plánu svůj pracovní stůl měnit.

Jaké nástroje či aplikace používáš?
Kromě klasiky v podobě x prohlížečů, Filezilly (FTP klienta), Skypu a textového balíku Open Office mám na práci Dropbox, Photoshop a iMovie. Co se týče internetových aplikací, tak dennodenně používám Old Reader, Smartemailing, Smartsupp, Fakturoid, Buffer a Trello. Plus jako užitečnou „designovku“ mám doplněk do prohlížeče (jak pro Chrome, tak Safari), který se jmenuje Momentum. Každý den mění pozadí na nové kartě prohlížeče za nádhernou fotografii kdesi ze světa, a má v sobě integrovaný mini to­-do nástroj, kde mám vždy úkoly na daný den. Ty si vytahuji většinou den předem z Trella a tím si určím práci na další dny.

Pracuješ z domova nebo kanceláře?
Snažím se oddělovat osobní a pracovní prostor – proto jsem si po x protrpěných domácích letech pořídil kancelář. Z domova si do kanceláře vozím jen samotný ntb, všechno příslušenství, nabíječky (jak pro telefon, tak ntb) a redukce mám tam.

Jak vypadá tvůj běžný den? Co např. nějaký ranní rituál?
Snídaně s přítelkyní, skvělý sypaný čaj a cca 8 kilometrů na kole do kanceláře. Tím nějaká rutina končí, protože v kanceláři řeším vždy něco jiného. Nemám rozdělené dny například na své projekty a partnerské programy, je to „mišmaš“, dle aktuálních priorit co hoří a je nutné dělat.

Momentálně jsem s grafikem (sedí ve vedlejší kanceláři) řešil responzivní redesign jednoho z mých webů Pravopisně.cz, který je nominovaný na letošní Křišťálovou lupu. Programátor / kodér sedí se mnou v kanclu, takže všechno jde jak na drátkách, když něco potřebuji.

Máš osvědčený styl práce, který ti funguje?
Vypnuté notifikace od aplikací, vypnutý Skype, Twitter a Facebook – to je postup, který mám otestovaný i v osobním životě. Chci rozhodovat o tom, kdy budu rušen – přesto jsem neustále k dispozici, protože vzhledem k mé práci potřebuji x krát denně kontrolovat všechny partnerské komunikační kanály.

Zapnu hudbu do sluchátek a jedu podle to­-do listu na daný den. Pro kontrolování soc. sítí, mailu apod. mám vyhrazený prostor po odškrtnutí jednotivých úkolů, jinak se snažím koncentrovat. V mezičase si zajdu do vedlejší prázdné kanceláře / meeting roomu, kde si v klidu uvařím vodu na čaj, rozložím konvičku a šálky na čajové moře a užiju si odpočinku. Třeba s japonskou Senchou, polozeleným čínským Fénixem, případně květinovým prvosběrovým Darjeelingem. Když je nejhůř, nakopnu se vyzrálým Pu-erem, případně jihoamerickým Maté. Jako zdroje prověřených čajů můžu doporučit Čajtýdne.cz a Meetea.cz.

Když splním svůj úkolníček, přidám si pár úkolů navíc z Trella, případně pro daný den skončím a jedu domů.

Můžeš ukázat svůj pracovní prostor?

pracovní prostor o.martinek

Jaká je nejčastější výplň tvého pracovního dne?
U affiláka je to webová analytika, rozdávání práce externistům, pilování stávajících webů.

U manažera partnerských programů především pracuji se stávajícími partnery, řeším jejich problémy, dotazy, dávám jim tipy na zlepšení (affil mě živí, takže mám většinou více zkušeností než oni). Ve zbylém čase hledám nové affil partnery pro mé 2 (brzy 3) affiliate programy.

Je ještě další věc, kterou denně opakuješ a víš, že díky ní stále rosteš?
Vzdělávání a bezuzdné popíjení čaje! Díky tomuhle kombu se nikdy nezastavím (a občas v noci i nespím díky bujarým čajovým večírkům s přáteli).

Posloucháš při práci hudbu?
Většinou mám puštěný na pozadí Youtube s hotovými playlisty nebo si pustím Glitch Mob / Parov Stelar – už mám naučené, že při téhle hudbě pracuji, takže vždy všechny problémy zapomenu a jedu, jedu, jedu…Zvažuju, že si koupím některou ze streamovacích aplikací (Spotify, nový Youtube RED apod.), ale ještě jsem se k tomu nedostal.

A co knihy? Čteš právě nějakou?
Dříve jsem byl knihomol a měl jsem přečteno za měsíc i 10 knížek, teď to neskutečně flákám a mám rozečteno asi půl roku hned několik knih:

 1. Konec prokrastinace – Petr Ludwig (s přečtením téhle knížky prokrastinuji cca 2 roky)
 2. Lean Startup – Eric Reis
 3. Jak drahé je zdarma – Dan Ariely
 4. Podivín – Ricardo Semler
 5. Skvělé služby – Adam Hazdra, Kateřina Jiřinová, Lukáš Kypus, Veronika Harazínová a Vojtěch Lunga
 6. Startup za pakatel – Chris Guillebeau
 7. Chineasy – Shaolan

knihy o.martinek

Jaký je tvůj běžný víkend? Pracuješ i o něm?
Naprosto vypouštím práci – dříve jsem pracoval x hodin denně i o víkendu, ale…není to dlouhodobě udržitelný model. Takže od doby, co mám vlastní kancelář, pracuji jen ve všední dny a víkend jsem s přítelkyní, rodinou, přáteli. Kdekoliv jinde než v „práci“. Vyjímkou jsou občasné maily od affiláků, které se snažím řešit co nejdříve – i o víkendech.

Na závěr – můžeš nám sdělit podle tebe nejcennější radu, kterou ti někdo kdy dal nebo sis někde přečetl?
Peníze dělají peníze – pokud do sebe / projektů nebudete investovat, nikdy nebudou vydělávat peníze, které uživí vás a vaši rodinu.


Milujeme affiliate a milujeme inspiraci. I proto jsme se rozhodli pro vás připravit sérii rozhovorů s předními českými, ale i slovenskými affiláky a affiliate manažery, kteří nás nechají nakouknout pod pokličku jejich práce, osobního rozvoje a pracovních návyků. Pokud máte nějaký tip nebo dotaz, ozvěte se prosím na e-mail rucker@5dm.cz.

Předchozí článek

Novinky z módního segmentu

Další článek

KabelkyZeSvěta.cz: Nový program s provizí 20 %!

 • Pingback: Jak pracuje affilák a affiliate manažer Ondra Martinek? | RSS ze světa()

 • Pěkný článek.Ondro programátor a grafik jsou tví zaměstnanci? Nebo jen kolegové v kanceláři? Celkem mě udivuje tvé pití různých druhů čaje. Já jsem taky čajomilec a v čase jsem se propil vyloženě k darjeelingům a nepálům a jen sem tam si dám něco na chu´t, ale představa mixování rancha s darjeelingem mi příjde divoká. Jinak celkem kvalitní čaje při běžném pití leze do peněz. Já jsem nedávno objevil sáčkový darjeeling u Marks and Spancer. Sice nedosahuje kvality sypaného, ale cena výkon a kvalita je to nejlepší věc pro běžné pití. Ale musíš si najít dobrý hrnek jak objemem, tak glazurou. To totiž u DJ dělá hodně.

  • Ahoj, zaměstnanci určitě ne – jsem v kanceláří už z historického důvodu s pár lidmi z vývojářské hradecké agentury a synergicky si pomáháme. Pro mě dělají většinou drobné zakázky, jen teď je velký redesign, se kterým si dáváme pořádnou péči.

   K čajům: já to vyloženě nemixuju, jen jsem se propil k hodně širokému spektru chutí a vybírám si je dle potřeby. Takže maté mám pro pracovní a nakopávací účely, svěží FF Darjeeling a další pro relaxaci a požitek. Postupně jsem si našel cestu i k pueru (tmavému i zelenému), který mě původně odpuzoval, ale to jsem pil jen nižší nekvalitní sorty na kterých začíná asi každý.

   Vyloženě mám nejraději taiwanské oolongy – tisíce chutí, hodně nálevů a fantastická chuť. Zbytek jsou jen chuťovky – čínský jasmín, japonci apod.

   Souhlasím, že cenově to není nejlevnější koníček – hlavně čaje jsou jen jednou z částí – keramika (čínská, japonská kyusu, gaiwan, …), čajová moře, tácky, dobré termosky… A to z části 2x, protože si chci užívat čaj jak doma, tak v kanceláři.

   Díky za tvůj komentář :)

 • Jan Pokorný

  Super článek a super Ondra. :-)

  • Díky Honzo :)) tvoje pracovní návyky a pracovní nástroje by mě taky zajímaly :)

   • Jan Pokorný

    lepší nevědět, návyky nezdravé a prokrastinaci občas naruším prací

    • Je mi záhadou, jak v tomhle zvládáš stovky tvých webů – ale evidentně zvládáš, takže klobou dolů :))

 • Pingback: Jak vypadá moje pracovní místo po letech? - Affiliate blog Ondřeje Martinka()